syberia

Alfabet Kryształów – WSZYSTKIE ODCINKI TUTAJ I NA IPLA.TV

29.12.2018 | Ra(n)dom

Ha, ha, a to dobre, przyjacielu.

“Co?”

Hę?

“Napisałeś, jakbyśmy prowadzili jakąś rozmowę?”

A nie jest tak? Czy nie jest tak trochę? Czy nie prowadzimy tego naszego pasodoble już kilka dobrych lat, taksując się nienawistnym spojrzeniem w przerwach od miłosnych objęć?

“Co to jest pasodoble?”

Taka gra karciana z łapkami.

Tak czy siurdak, widmo krąży nad Polską, widmo Kryształów. Nie wiem który to już raz używam tego wstępu z “Kapitału” Marksa, ale niech mnie jeśli nie jest po prostu kapitalne! Prawdą jednak jest, że razem z Jaśkiem Borkowskim, Darkiem Gadowskim i Jackiem Stramikiem odwiedzę kilkanaście miast w styczniu 2019 roku. A ponieważ nasze imprezy to coś więcej niż tylko enumaratywne wymienienie różnic między kobietami i mężczyznami, okraszonymi rasistowskimi uwagami, których nie powstydzili by się wyszydzani przez nas kabaretowi wykonawcy, to także żarty z osób poszkodowanych przez los i biedniejszych (PRZECIEŻ), okraszone odrobiną odniesień własnych.

I właśnie by wytłumaczyć oneże (może nie jest poprawnie, ale sens ma), stworzyłem na łamach tego serwisu Alfabet Kryształów, który przekrojowo przeprowadza nas przez trzy lata mythosu wspólnego imprezowania. Nie było łatwo, albowiem spotkałem się z gigantycznym oporem redakcji serwisu Jejebe.com.pl (czyt. żażeb.kom.pl, od czasu wykupienia przez francuski fundusz equity (czyt. ekwity) musimy posługiwać się frankofońską wersją wymowy), te zaplute kurwy podpaliły mi dom, psa i Żuroma.

NEVER FORGETTI

NEVER FORGETTI

Kontynuowałem, choćby ze względu na obowiązek wobec Was – Ludzi. Bo to dla Ludzi, wersja dla psów i kotów już niedługo w magazynie Artykuły Dla Zwierząt, jeśli dobrze rozumiem szyld osiedlowego sklepu. Aby ułatwić czytanie, publikacja ta została rozbita niczym rodzina Darka Gadowskiego – na trzy części. Poniżej znajdziecie je przepięknie zapisane, inkrustowane i zilustrowane twarzą panów Kryształów.

 

CZĘŚĆ PIERWSZA – DWIE WIEŻE

W części pierwszej dowiedzieliśmy się między innymi kim jest nasz duchowy patron Diego, czy warto sypiać w Sheratonie i co to znaczy hiszpańskie określenie “publa”. Zabawa była przednia, a w ramach sugestii kupienia biletów, piękny Jasiek.

"Hej mała, chcesz mnie przenocować przez 4 lata?"

“Hej mała, chcesz mnie przenocować przez 4 lata?”

CZĘŚĆ DRUGA – JEZUS UPADA I SOBIE GŁUPI RYJ ROZBIJA

Część druga to wyraźne przyspieszenie akcji, albowiem dowiedzieliśmy się co nieco wyluzowanym nastawieniu autora tych słów, jaka była cena występu w dawnych czasach i dlaczego Tofik najbardziej się wykrzywia przy słowie “Alimenty”. W ramach zachęty wizualnej piękny jak poranek Jacek.

"Hej, gasił ci ktoś kiedyś papierosy na duszy?"

“Hej, gasił ci ktoś kiedyś papierosy na duszy?”

 CZĘŚĆ TRZECIA – ZEMSTA SIKHÓW

Absolutna świeżynka, która wprowadzi i ostatecznie wyjaśni kwestie takie jak dostępność słodyczy nocą, jak segregować ludzi i czy można łączyć dwie choroby genetyczne. Dla przyciągnięcia wzroku, boski Darek.

"Dzień dobry, w promieniu dziewięciu kilometrów nikogo nie ma."

“Dzień dobry, w promieniu dziewięciu kilometrów nikogo nie ma.”

I to tyle, ten wpis służy oczywiście sprzedawaniu biletów na imprezy, znajdziecie je wszystkie <<<tutaj>>>, co mam jeszcze dodać, kiedy znajdziemy się na zakręcie, policja jebana będzie, pozdrowienia do Lichenia, na razie.