śmieć

Moja reakcja na reakcje polskich komików na reakcje amerykańskich komików na reakcję amerykańskiej opinii publicznej na zachowanie Louisa CK

26.11.2017 | Ra(n)dom

Witam w mojej reakcji. Jak powszechnie wiemy, reakcja jest pojęciem fizycznym, ponieważ każda akcja wywołuje reakcję. Młoteczek uderza w kolano, kolano się prostuje, dziecku zabierzemy lizaka, dziecko unika próchnicy, małpa widzi banana, pociąga za sznurek, sznurek otwiera klatkę z kotem, kot potrąca domino, domino potrąca domino, domino potrąca domino, domino potrąca domino, domino potrąca domino, domino potrąca domino, domino potrąca kulę bilardową, kula bilardowa uderza w cyngiel palnika, palnik przepala sznurek, sznurek opuszcza gilotynę, gilotyna obcina głowę królowi, głowa króla zabija króla, umiera król, niech żyje król. Czysta fizyka.

Dlatego inspirowany wieloma reakcjami na reakcję na reakcję, proponuję swoją reakcję, ponieważ co byśmy robili? Poszli spać? Wolnego sobie. Sam tekst jest jednocześnie wyraźnym homagem (czyt. homażem, por. omlette du homage) nagrania „Youtuber ogląda satyryków oglądających Youtuberów” autorstwa pana Gargamela, który jest bardzo słuszny i niezachwiany w swych poglądach. Tak powinno być, prawda z ust ludzi młodych i przekonanych boli, ponieważ przeglądamy się w niej niczym w tafli wody, w której nas później topią.

Wedle powiedzenia: kto wypina, tego topią. Ja na przykład wypiąłem za szybko pas w motorówce i mnie utopili. Autor nie żyje, od wielu lat.

Wedle powiedzenia: kto wypina, tego topią. Ja na przykład wypiąłem za szybko pas w motorówce i mnie utopili. Autor nie żyje, od wielu lat.

Chyba wszyscy znamy sprawę. Otóż znany komik, standupowiec, standupper, standupista, stand-up comedian Louis Szekely, został oskarżony o niecne zachowania wobec osób płci damskiej. Wywołało to reakcję amerykańskiej opinii publicznej, która żyje w ostatnich miesiącach serią ujawnień skandali o naturze obyczajowej, w przeważającej dotyczących molestowania przez uprzywilejowane osoby. W związku z wieloma oskarżeniami, współpracujące z panem Szekelym podmioty zerwały umowy, a sam oskarżony wystosował przeprosiny i oddalił się w sobie znanym kierunku. „Sobie znany kierunek” jest od wielu lat wybierany właśnie przez różnej maści podejrzane osoby, można uznać, że jest to drugi pod względem podejrzaństwa kierunek, zaraz za psychologią na Uniwersytecie Wrocławskim.

Będąc częścią środowiska amerykańskiej komedii, a nawet, można zaryzykować, jego gwiazdą, Louis CK oraz jego zachowanie stało się obiektem reakcji komiczek i komików zza Wielkiej Wody. To oczywiście znaczy zza Oceanu, nie chodzi o jezioro w powiecie konińskim. Jednocześnie równie ważnym elementem tych reakcji była reakcja na reakcję amerykańskiej opinii publicznej. Światy te, jakkolwiek połączone, mają wyraźny rozdział i rozziew, a ma tak miejsce przynajmniej od czasów Wielkiego Zapadnięcia Portalu za sprawą działań złego czarnoksiężnika Azrana podczas walki z Zakonem Białej Mewy.

”637 Roku Szambelana – Pamiętamy! Bitwę o Przełęcz Kar-daka pomścimy!”

”637 Roku Szambelana – Pamiętamy! Bitwę o Przełęcz Kar-daka pomścimy!”

Z pewnym opóźnieniem, wynikającym z różnicy czasu (minuty w Europie – w USA racesy), reakcja na reakcję wywołała również reakcję w Polsce. Tutaj nie możemy mówić rzecz jasna o reakcji opinii publicznej na reakcję amerykańskiego środowiska komediowego na reakcję amerykańskiej opinii publicznej, bo zakładało by, że w Polsce jest jakaś opinia publiczna, a nie szereg bezeceństw wykrzykiwanych przez podniecone małpy. Na szczęście na posterunku jest polskie środowisko komediowe, które obejmuje w porywach 500 osób, i to w porywach halnego. Doczekaliśmy się więc w różnych formach reakcji na reakcję na reakcję na zachowanie. Czas i na mnie.

Zanim do tego dojdziemy, pozwolę sobie tylko powiedzieć kilka słów o sobie. Nazywam się Bartosz Zalewski, mam 29 lat, pochodzę z Wrocławia, ale mieszkałem sporą część życia w Psarach, czym się nie chwalę, bo i czym. Nasz wójt to dosłownie cztery psy powiązane ogonami. Możesz, Czytelniku, myśleć, że to źle, ale zobaczył byś alternatywę, to przyznał byś mi od razu rację.

Drugi kandydat to pięć psów powiązanych ogonami. Popełniliśmy błędy, nikt nie twierdzi inaczej.

Drugi kandydat to pięć psów powiązanych ogonami. Popełniliśmy błędy, nikt nie twierdzi inaczej.

Jestem autorem tej strony, a także właścicielem strony https://facebook.com/bartosz.zalewski.nieoficjalny, która jest jednocześnie frontem dla występów komika Bartosza Zalewskiego, którym też jestem. Wiem, odrobinę to skomplikowane, ale życie ma swoje niuanse. Jestem fanem komedii, a poza tym zupy grzybowej, gier z serii „Total War”, muzyki Fritsa Wentinka, podnoszenia kołdry na ręce i nogi w łóżku, po czym opuszczania jej na siebie w celu wytworzenia poduszki powietrza, a także tego całego konceptu, że jaszczurce odrasta ogon. Zajmuję się stand-upem 7 lat, biegam też amatorsko, bo uważam, że zawodowe bieganie to jakiś absurd (co dalej, zawodowe spanie? Li-to-ś-c-i). Potrafię dość dużo pompek zrobić, ale jak mi się chce, potrafię też strzelać chrząstką w nosie, pozostałość po złamaniu, a dokładniej się opłatkiem z kilkoma niezłymi zawodnikami.

Uważam (ja), że w dzisiejszych czasach niezbędne jest byśmy wypowiadali swoje opinie w ramach reakcji na reakcję na reakcję na zachowania, więc teraz czas bym zareagował na reakcję polskich komików na reakcje amerykańskich komików na reakcje amerykańskiej opinii publicznej na zachowanie Louisa CK. Oto ona:

Mam to w dupie.